Grażyna Uciechowska-Gąsiorek

Absolwentka studiów pedagogicznych na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz Resocjalizacji. Od kilku lat jest nauczycielem i wychowawcą w „Radosnym Przedszkolu” w Kaliszu, wcześniej pracowała jako wychowawca na koloniach oraz pracownik Świetlicy Środowiskowej. Jej doświadczenie - od napisania programu wychowawczego po działania na rzecz lokalnej społeczności, takie jak kolonie w mieście, wycieczki, Dzień Seniora itp., jest wynikiem jej nieustannej aktywności, a także faktu, że uwielbia angażować się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, w których najważniejsze jest dobro dzieci i świetna zabawa.

Praca w zawodzie nauczyciela to jej pasja i powołanie. Stara się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Autorka dwóch programów edukacyjno – wychowawczych dla dzieci. Ważne jest dla niej to, aby dzieciaki zdobywały nowe kompetencje społeczne, odnajdywały swoją życiową rolę i budowały pozytywny obraz samego siebie. Poprzez różnorodne formy pracy rozbudza w najmłodszych ciekawość otaczającego ich świata. Pomaga im odkrywać, że nie ma rzeczy niemożliwych, że mogą sięgać poza horyzonty. Codziennie realizuje zadania wychowawcze przygotowujące do zrozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbania o zdrowie psychiczne.

To osoba energiczna, uśmiechnięta, pozytywnie patrząca na świat i przyszłość. Nowe zadania czy przeszkody dodają jej jeszcze większej siły, energii i chęci do działania.

Na współpracę ze Smart Club - Szkołą Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży zdecydowałam  się ponieważ jest to szkoła tworzona przez ludzi z pasją, którzy kierują się  w życiu wartościami. Z uwagi na to, że jestem mamą oraz pracuję z dziećmi obserwuję jak dzisiaj dzieci coraz częściej mówią: „nie uda mi się, nie potrafię”, nie podejmując żadnego działania, żadnych prób. Dlatego więc ważną rolę odgrywa wiara we własne możliwości, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, niepoddawanie się, wyciąganie pozytywów z porażek, parcie do przodu, wyrażanie emocji.  Dzieci, które od dziecięcych lat nauczą się jak rozumieć własne emocje, jak je kontrolować oraz jak budować przekonanie o własnej wartości, mają większe szanse na rozwijanie wrodzonych zdolności intelektualnych, warunkujących przyszłe sukcesy. Szkoła ta umożliwia to wszystko dzieciom, a w przyszłości umiejętności i wiedza, którą zdobędą przełożą się na ich sukcesy.  Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i niesamowita przygoda móc uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu jak tworzenie i branie udziału w tak ważnym projekcie jakim jest szkoła Smart Club