Video

 
***
Alarmujące w świecie dzieci i młodzieży - specjalistka odpowiada na ważne pytania
 
Z jakimi problemami zwracają się do pedagoga dzieci i młodzież a z jakimi rodzice?
Jak zmiany w sposobie spędzania czasu wpływają na młode pokolenia?
O potrzebie kontroli rodzicielskiej. O samotności nastolatków. O intelektualnym i emocjonalnym rozwoju dzieci.
Czego nie powinniśmy przegapiać, by nasze dzieci wyrastały na silnych, zdrowych emocjonalnie ludzi?
O tym i wielu innych, ważnych kwestiach wychowawczych rozmawiamy z naszym kolejnym gościem – pedagog Ewą Ozdowską – Bartczak.
 
 
 
 
 
 
***
Co młodzież chce przekazać rodzicom?
 
O co nastolatkowie proszą swoich rodziców? Jaki ważny przekaz dla nich mają?
 "Słuchajcie nas, poświęćcie nam uwagę, bo to jest ważne dla budowania więzi, zrozumienia i miłości. W ten sposób dacie nam poczucie, że jesteśmy ważni." Sami zobaczcie i posłuchajcie co przekazują:
 
 

                             

***

Jak świat zmienia nasze dzieci i co z tym zrobić?

 Jakie zmiany w komunikacji dzieci i budowaniu przez nie relacji przyniosła pandemia i inne wydarzenia ostatnich lat? Na ile rozwija się samodzielność dzieci? Jakie trendy wychowawcze można zaobserwować u rodziców i jak wpływają one na przygotowanie dzieci i młodzieży do życia? O tym między innymi w rozmowie z Agnieszką Burchacką – logopedką, dziennikarką, wykładowcą akademickim, twórczynią autorskich metod nauki czytania przedszkolaków oraz zajęć z elementami integracji sensorycznej, autorką książek dla dzieci.

 

 

 

***

"Kupowanie szczęśliwego dzieciństwa"

Czy kupując wszystko naszym dzieciom, można kupić im szczęśliwe dzieciństwo? Jakie postawy kształtujemy w naszych dzieciach, spełniając każdą ich zachciankę finansową? O tym i wielu innych ważnych aspektach wychowania finansowego dzieci w kolejnym odcinku pogadanek o wychowaniu dzieci.

 

***

(Nie)samodzielne dzieci

Każdy dobry rodzic chce, by jego dziecko poradziło sobie w dorosłym życiu, żeby było samodzielne i potrafiło sprostać różnym wyzwaniom. Już od etapu przedszkolnego jako rodzice mamy wpływ na rozwój samodzielności naszych dzieci. Jakie są pierwsze symptomy niesamodzielności dzieci, w co mogą się one przerodzić na dalszym etapie, z czego wynika nadopiekuńczość i jak sobie z nią poradzić, by nie przeszkodzić dzieciom w tym, by stawały się samodzielne? Zapraszamy do kolejnego odcinka, w którym mówimy o samodzielności.

 

***

Jak ugryźć wychowanie finansowe dzieci?

Zarządzanie pieniędzmi brzmi dość poważnie, a dzieciństwo powinno kojarzyć się z beztroską i zabawą – po co więc „wkładać” zarządzanie pieniędzmi w dzieciństwo? Przede wszystkim dlatego, że już w dzieciństwie kształtują się nawyki finansowe, które będą miały wpływ na przyszłość finansową Twojego dziecka. Jak "ugryźć" ten temat z dziećmi, by był "zjadliwy"?

 

*** 

Pozwólmy dzieciom na samodzielność

Kto z nas chciałby, żeby jego dziecko w dorosłym życiu było niesamodzielne, nieporadne? Każdy dobry rodzic pragnie dobrego życia dla swojego syna czy córki. Kształtowanie postawy, która wpływa na to, czy nasze dzieci poradzą sobie w dorosłym życiu czy nie, czy będą samodzielne, czy sprostają wyzwaniom, czy wyciągną wnioski z porażek i nie poddadzą się, zaczyna się już od najmłodszych lat. Na co zwracać uwagę i czego nie robić, by nie blokować rozwoju samodzielności dzieci?

Nasi partnerzy
Logo 1
Logo 2
Logo 3
Logo 4
Logo 5